Uzaktan  ve yüz yüze eğitimler ile tıbbi cihaz firmalarının yetkinliğini arttırmaya devam ediyoruz.  Eğitimlerde  tüm katılımcıların ilgili standart veya regülasyona uyum için gerekli bilgileri edinmesini sağlıyoruz.

Eğtim Süreci

Birçok tıbbi cihaz üreticisinin günlük çalışmalarında deneyimlediği gibi dünya genelinde tıbbi cihaz mevzuatları giderek daha detaylı bir hal almaktadır. Bu da giderek firmaların gereken detayda bilgiye sadece iç kaynaklarını kullanarak ulaşmalarını zorlaştırmaktadır. ConsulTeam uzmanları yılların birikimi ile elde ettikleri bilgileri bu eğitimlerde, personelinizin yetkinliğini geliştirmek, kalite ve regülasyon becerilerini istenen seviyeye getirmek için kullanırlar. Eğitim ihtiyaçlarını iç kaynakları ile karşılamaya çalışan tıbbi cihaz üreticilerinin karşılaştıkları zorlukları bilen ConsulTeam uzmanları, yüksek kaliteli eğitim içeriklerini ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirler. Diğer birçok eğitim içeriğiyle karşılaştırıldığında ConsulTeam eğitimleri, teoriye paralel olarak ilginç grup çalışmaları ve vaka analizleri aracılığıyla pratik bilgiler vermek üzere tasarlanmıştır.

Personelinizin eğitim ihtiyaçlarını belirlemekte güçlük çekiyorsanız, bir ConsulTeam uzmanıyla iletişime geçebilir ve aşağıdaki konuları tartışabilirsiniz.

Tıbbi Cihazınızın mevzuata ve standartlara uygunluğunu sağlamak için hangi eğitimler gereklidir?

Planlama aşamasında uzmanlarımız ürün portföyünüzü, geçerli standartları ve kilit personelinizle ilgili mevzuatı gözden geçirir. Bu toplantı sırasında sizinle süreçlerinizdeki güçlü ve zayıf alanları tartışırlar ve uygulanabilir eğitim modülleri önerirler.

Birkaç örnek şöyle sıralanabilir;

  • ISO 13485 KYS’nin uygulama
  • FDA 510 K gereksinimleri
  • EU MDR‘ye göre teknik dokümantasyon
  • Tasarım Kontrol Süreci
  • Klinik Değerlendirme
  • Satış Sonrası Gözetim
  • ISO 14971‘e göre Risk Yönetimi Süreci

Tüm bu eğitim modülleri, size iki temel avantaj sağlayan esnek bir içeriğe sahiptir. İlk olarak, şirket ihtiyaçlarınıza kolayca uyarlanabilirler. İkinci olarak, modüllerin süresi uzaktan eğitim seçeneği için optimize edilebilir.

Katılımcıların Belirlenmesi

Firmanıza özel atanan uzmanımız, temel ürün gerçekleştirme süreçlerinizi inceler ve departmanlarınızdan aday katılımcıları tanımlar. Eğitimin tipine göre etkinliği bozmayacak şekilde katılımcı sayısını belirler. İçerik ve katılımcıların tanımlanmasından sonra, en uygun eğitim tarihi belirlenerek gerekli planlamalar yapılır.

Eğitim Etkinliğinin Değerlendirilmesi

Eğitim tamamlandıktan sonra, ISO 13485’in altıncı maddesi uyarınca gerekli olan etkinlik değerlendirme yöntemi, tıbbi cihaz üreticileri için bazen zor bir süreç olabilmektedir. Uzmanlarımız, etkili değerlendirme araçlarımızı uygulayarak size bu konuda da yardımcı olup gerekli desteği sağlar. Eğitimin türüne ve niteliğine göre, bu kısa bir test, ayrıntılı bir sınav veya belirli bir grup çalışması sırasında katılımcı performansının değerlendirilmesi olabilir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, kişiye özel kurum içi eğitimlerimiz ürün portföyünüze ve personel yetkinliğine göre tasarlanabilir. Ayrıntıları görüşmeye başlamak için bir uzmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanlarımız size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır...